Olsztyn Handball Cup 2017

Turniej pod patronatem Piotra Grzymowicza - prezydenta Olsztyna

Termin: 22-24.09.2017

Organizator: Klub Sportowy „Szczypiorniak” Olsztyn.

Współorganizatorzy: Szkoła Podstawowa nr 2 w Olsztynie, V LO w Olsztynie i Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 4 w Olsztynie.

Patroni medialni: TVP 3 Olsztyn, radio ESKA, Gazeta Olsztyńska, Handball, Wama-sport.

Sponsor główny: Gmina Olsztyn i Warmiński Bank Spółdzielczy.

W turnieju uczestniczyły 42 zespoły w trzech kategoriach wiekowych (junior młodszy, młodzik i chłopcy), łącznie 589 zawodników. Rozegrano 109 meczy na bardzo wysokim poziomie. Składamy podziękowania dla sponsorów, wolontariuszy oraz osób zaangażowanych w organizację i przebieg imprezy. Gratulujemy zwycięzcom miejsc medalowych a wszystkim uczestnikom zdobytego doświadczenia, które na pewno będzie procentowało w przyszłości.

Przebieg rozgrywek

Drużyny biorące udział w Turnieju
Junior młodszy (rocznik 2001/02)
Grupa A Grupa B
1. Szczypiorniak Olsztyn 1. SP 2 Olsztyn 02 – II
2. MKS Sambor Tczew 2. MTS Kwidzyn
3. SKF Wisła Płock 02 3. Wybrzeże Gdański 01
4. Azoty Puławy S.A. 02 4. Agrykola Warszawa
Grupa C Grupa D
1. SP 2 Olsztyn 02 – I 1. Wybrzeże Gdański 02
2. Wybrzeże Gdańsk 2. SKF Wisła Płock 01
3. Skrwa Gostynin 3. UKS Mazur Sierpc
4. Azoty Puławy S.A. 01 4. MKS Brodnica
Młodzik (rocznik 2003/04)
Grupa A Grupa B
1. UKS Mazur Sierpc 03 1. Agrykola Warszawa 03
2. Czarni Olecko 2. Gimnazjum nr 3 Gdańsk
3. MDK Bartoszyce 3. SP 2 Olsztyn 04
4. Agrykola Warszawa 04 4. Omega Mrągowo 03
Grupa C Grupa D
1. MKS Brodnica 1. UKS Iskra Bydgoszcz
2. SP 2 Olsztyn 03 2. MKS Sambor Tczew
3. SPR Chrobry Głogów 3. MKS MOSiR Kętrzyn
4. UKS Mazur Sierpc 04 4. Omega Mrągowo 04
Chłopcy (rocznik 2005 i młodsi)
Grupa A Grupa B
1. UKS Iskra Bydgoszcz 1. MTS Kwidzyn
2. UKPR Agrykola Warszawa 2. SPR Chrobry Głogów
3. KS Szczypiorniak Olsztyn 3. SP 22 Olsztyn
4. UKS Mazur Sierpc 4. Czarni Olecko
5. MKS Sambor Tczew 5. Piotrków Trybunalski
Junior młodszy (rocznik 2001/02)
22.09.2017 (piątek)
mecz godz. grupa pomiędzy wynik
1 13.00 A Szczypiorniak Olsztyn MKS Sambor Tczew 17:6
2 13.40 B SP 2 Olsztyn 02 – II MTS Kwidzyn 10:23
3 14.20 C SP 2 Olsztyn 02 – I Wybrzeże Gdańsk 16:17
4 15.00 D Wybrzeże Gdańsk 02 SKF Wisła Płock 01 11:14
5 15.40 A SKF Wisła Płock 02 Azoty Puławy S.A. 02 13:13
6 16.20 B Wybrzeże Gdańsk 01 Agrykola Warszawa 11:16
7 17.00 C Skrwa Gostynin Azoty Puławy S.A. 01 6:28
8 17.40 D UKS Mazur Sierpc MKS Brodnica 11:16
9 18.20 A Szczypiorniak Olsztyn Azoty Puławy S.A. 02 14:10
10 19.00 B SP 2 Olsztyn 02 – II Agrykola Warszawa 9:19
11 19.40 C SP 2 Olsztyn 02 – I Azoty Puławy S.A. 01 18:14
12 20.20 D SPR Wybrzeże Gdańsk 02 MKS Brodnica 11:15
23.09.2017 (sobota)
13 8.00 A MKS Sambor Tczew SKF Wisła Płock 02 15:23
14 8.40 B MTS Kwidzyn Wybrzeże Gdańsk 01 17:11
15 9.20 C Wybrzeże Gdańsk Skrwa Gostynin 24:10
16 10.00 D SKF Wisła Płock 01 UKS Mazur Sierpc 15:9
17 10.40 A Szczypiorniak Olsztyn SKF Wisła Płock 02 13:13
18 11.20 B SP 2 Olsztyn 02 – II Wybrzeże Gdańsk 01 2:15
19 12.00 C SP 2 Olsztyn 02 – I Skrwa Gostynin 31:7
20 12.40 D Wybrzeże Gdańsk 02 UKS Mazur Sierpc 13:11
21 13.20 A Azoty Puławy S.A. 02 MKS Sambor Tczew 13:12
22 14.00 B Agrykola Warszawa MTS Kwidzyn 14:14
23 14.40 C Azoty Puławy S.A. 01 Wybrzeże Gdańsk 5:15
24 15.20 D MKS Brodnica SKF Wisła Płock 01 14:21
25 16.00 MKS Sambor Tczew Skrwa Gostynin 19:24
26 16.40 SP 2 Olsztyn 02 – II UKS Mazur Sierpc 11:14
27 17.20 Azoty Puławy S.A. 02 Azoty Puławy S.A. 01 9:22
28 18.00 Wybrzeże Gdańsk 01 Wybrzeże Gdańsk 02 10:17
29 18.40 SKF Wisła Płock 02 SP 2 Olsztyn 02 – I 18:19
30 19.20 Agrykola Warszawa MKS Brodnica 14:9
31 20.00 Szczypiorniak Olsztyn Wybrzeże Gdańsk 12:13
32 20.40 MTS Kwidzyn SKF Wisła Płock 01 13:15
24.09.2017 (niedziela)
33 8.00 o XV Skrwa Gostynin SP 2 Olsztyn 02 – II 13:17
34 8.40 o XIII MKS Sambor Tczew UKS Mazur Sierpc 14:17
35 9.20 o XI Azoty Puławy S.A. 02 Wybrzeże Gdańsk 01 9:10
36 10.00 o IX Azoty Puławy S.A. 01 Wybrzeże Gdańsk 02 14:17
37 10.40 o VII SKF Wisła Płock 02 MKS Brodnica 9:13
38 11.20 o V SP 2 Olsztyn 02 – I Agrykola Warszawa 20:10
39 12.00 o III Szczypiorniak Olsztyn MTS Kwidzyn 14:16
40 12.40 o I Wybrzeże Gdańsk SKF Wisła Płock 01 12:17

Klasyfikacja końcowa:

16. Skrwa Gostynin
15. Szkoła Podstawowa nr 2 Olsztyn – II
14. UKS Mazur Sierpc
13. MKS Sambor Tczew
12. Azoty Puławy S.A. 02
11. Wybrzeże Gdańsk 01
10. Azoty Puławy S.A. 01
9. Wybrzeże Gdańsk 02
8. SKF Wisła Płock 02
7. MKS Brodnica
6. Agrykola Warszawa
5. SP 2 Olsztyn 02 – I
4. Szczypiorniak Olsztyn
3. MTS Kwidzyn
2. Wybrzeże Gdańsk
1. SKF Wisła Płock 01

KRÓL STRZELCÓW: Graczyk Igor – Szkoła Podstawowa nr 2 Olsztyn 02 – I
NAJWSZECHSTRONNIEJSZY ZAWODNIK: Lemanowicz Dawid – SKF Wisła Płock 01
NAJLEPSZY BRAMKARZ: Bukandt Wojciech – Wybrzeże Gdańsk

Młodzik (rocznik 2003/04)
22.09.2017 (piątek)
mecz godz. grupa pomiędzy wynik
1 13.00 A UKS Mazur Sierpc 03 Czarni Olecko 20:5
2 13.40 B Agrykola Warszawa 03 Gimnazjum nr 3 Gdańsk 13:16
3 14.20 C MKS Brodnica SP 2 Olsztyn 03 19:19
4 15.00 D UKS Iskra Bydgoszcz MKS Sambor Tczew 17:4
5 15.40 A MDK Bartoszyce Agrykola Warszawa 04 17:7
6 16.20 B SP 2 Olsztyn 04 Omega Mrągowo 03 6:23
7 17.00 C SPR Chrobry Głogów UKS Mazur Sierpc 04 28:7
8 17.40 D MKS MOSiR Kętrzyn Omega Mrągowo 04 17:6
9 18.20 A UKS Mazur Sierpc 03 Agrykola Warszawa 04 15:15
10 19.00 B Agrykola Warszawa 03 Omega Mrągowo 03 20:10
11 19.40 C MKS Brodnica UKS Mazur Sierpc 04 19:13
12 20.20 D UKS Iskra Bydgoszcz Omega Mrągowo 04 21:4
23.09.2017 (sobota)
13 8.00 A Czarni Olecko Agrykola Warszawa 04 8:23
14 8.40 B Gimnazjum nr 3 Gdańsk SP 2 Olsztyn 04 15:3
15 9.20 C SP 2 Olsztyn 03 SPR Chrobry Głogów 12:20
16 10.00 D MKS Sambor Tczew MKS MOSiR Kętrzyn 17:10
17 10.40 A UKS Mazur Sierpc 03 MDK Bartoszyce 14:15
18 11.20 B Agrykola Warszawa 03 SP 2 Olsztyn 04 23:4
19 12.00 C MKS Brodnica SPR Chrobry Głogów 12:21
20 12.40 D UKS Iskra Bydgoszcz MKS MOSiR Kętrzyn 23:6
21 13.20 A MDK Bartoszyce Czarni Olecko 17:5
22 14.00 B Omega Mrągowo 03 Gimnazjum nr 3 Gdańsk 9:15
23 14.40 C UKS Mazur Sierpc 04 SP 2 Olsztyn 03 10:11
24 15.20 D Omega Mrągowo 04 MKS Sambor Tczew 6:15
25 16.00 Czarni Olecko UKS Mazur Sierpc 04 13:13
26 16.40 SP 2 Olsztyn 04 Omega Mrągowo 04 11:7
27 17.20 Agrykola Warszawa 04 MKS Brodnica 17:16
28 18.00 Omega Mrągowo 03 MKS MOSiR Kętrzyn 19:10
29 18.40 UKS Mazur Sierpc 03 SP 2 Olsztyn 03 6:12
30 19.20 Agrykola Warszawa 03 MKS Sambor Tczew 19:8
31 20.00 MDK Bartoszyce SPR Chrobry Głogów 14:13
32 20.40 Gimnazjum nr 3 Gdańsk UKS Iskra Bydgoszcz 11:13
24.09.2017 (niedziela)
33 8.00 o XV UKS Mazur Sierpc 04 Omega Mrągowo 04 13:9
34 8.40 o XIII Czarni Olecko SP 2 Olsztyn 04 7:13
35 9.20 o XI MKS Brodnica MKS MOSiR Kętrzyn 26:17
36 10.00 o IX Agrykola Warszawa 04 Omega Mrągowo 03 13:14
37 10.40 o VII UKS Mazur Sierpc 03 MKS Sambor Tczew 18:9
38 11.20 o V SP 2 Olsztyn 03 Agrykola Warszawa 03 18:17
39 12.00 o III SPR Chrobry Głogów Gimnazjum nr 3 Gdańsk 11:9
40 12.40 o I MDK Bartoszyce UKS Iskra Bydgoszcz 12:11

Klasyfikacja końcowa:

16. UKS Mazur Sierpc 04
15. Omega Mrągowo 04
14. Czarni Olecko
13. Szkoła Podstawowa nr 2 Olsztyn 04
12. MKS MOSiR Kętrzyn
11. MKS Brodnica
10. Agrykola Warszawa 04
9. Omega Mrągowo 03
8. MKS Sambor Tczew
7. UKS Mazur Sierpc 03
6. Agrykola Warszawa 03
5. Szkoła Podstawowa nr 2 Olsztyn 03
4. Gimnazjum nr 3 Gdańsk
3. SPR Chrobry Głogów
2. UKS Iskra Bydgoszcz
1. MDK Bartoszyce

KRÓL STRZELCÓW: Gerka Jakub – MKS Brodnica
NAJWSZECHSTRONNIEJSZY ZAWODNIK: Makowiecki Szymon – ISKRA Bydgoszcz
NAJLEPSZY BRAMKARZ: Kwiatkowski Wiktor – MDK Bartoszyce

Chłopcy (rocznik 2005 i młodsi)
22.09.2017 (piątek)
mecz godz. grupa pomiędzy wynik
1 15.00 A UKS Iskra Bydgoszcz MKS Sambor Tczew 15:7
2 15.40 B MTS Kwidzyn Piotrków Trybunalski 27:15
3 16.20 A Agrykola Warszawa UKS Mazur Sierpc 18:9
4 17.00 B SPR Chrobry Głogów Czarni Olecko 20:9
5 17.40 A MKS Sambor Tczew UKS Mazur Sierpc 23:6
6 18.20 B Piotrków Trybunalski Czarni Olecko 36:10
7 19.00 A UKS Iskra Bydgoszcz KS Szczypiorniak Olsztyn 28:11
8 19.40 B MTS Kwidzyn SP 22 Olsztyn 19:8
23.09.2017 (sobota)
9 9.00 A UKS Mazur Sierpc KS Szczypiorniak Olsztyn 28:8
10 9.40 B Czarni Olecko SP 22 Olsztyn 10:14
11 10.20 A MKS Sambor Tczew Agrykola Warszawa 15:11
12 11.00 B Piotrków Trybunalski SPR Chrobry Głogów 34:18
13 11.40 A KS Szczypiorniak Olsztyn Agrykola Warszawa 10:26
14 12.20 B SP 22 Olsztyn SPR Chrobry Głogów 9:19
15 13.00 A UKS Mazur Sierpc UKS Iskra Bydgoszcz 8:13
16 13.40 B Czarni Olecko MTS Kwidzyn 7:26
17 14.20 A UKPR Agrykola Warszawa UKS Iskra Bydgoszcz 18:8
18 15.00 B SPR Chrobry Głogów MTS Kwidzyn 12:19
19 15.40 A KS Szczypiorniak Olsztyn MKS Sambor Tczew 8:20
20 16.20 B SP 22 Olsztyn Piotrków Trybunalski 10:19
21 17.00 SPR Chrobry Głogów UKS Mazur Sierpc 14:10
22 17.40 UKS Iskra Bydgoszcz SP 22 Olsztyn 21:7
23 18.20 MKS Sambor Tczew Piotrków Trybunalski 14:20
24 19.00 MTS Kwidzyn Agrykola Warszawa 25:7
24.09.2017 (niedziela)
25 9.00 o IX KS Szczypiorniak Olsztyn Czarni Olecko 17:16
26 9.40 o VII UKS Mazur Sierpc SP 22 Olsztyn 18:13
27 10.20 o V SPR Chrobry Głogów UKS Iskra Bydgoszcz 17:12
28 11.00 o III MKS Sambor Tczew Agrykola Warszawa 14:10
29 11.40 o I Piotrków Trybunalski MTS Kwidzyn 15:17

Klasyfikacja końcowa:

10. Czarni Olecko
9. KS Szczypiorniak Olsztyn
8. SP 22 Olsztyn
7. UKS Mazur Sierpc
6. UKS Iskra Bydgoszcz
5. SPR Chrobry Głogów
4. Agrykola Warszawa
3. MKS Sambor Tczew
2. Piotrków Trybunalski
1. MTS Kwidzyn

KRÓL STRZELCÓW: Raczkowski Igor – MTS Kwidzyn
NAJWSZECHSTRONNIEJSZY ZAWODNIK: Graban Bartosz – Sambor Tczew
NAJLEPSZY BRAMKARZ: Fijałkowski Jan – Piotrkowianin Piotrków Trybunalski

Impreza była częściowo finansowana ze środków Urzędu Miasta Olsztyna.