Klub

Klub Sportowy „Szczypiorniak” Olsztyn został założony w 2000 roku z inicjatywy nauczycieli wychowania fizycznego, rodziców trenujących zawodników oraz dyrekcji dawnej Szkoły Podstawowej nr 27, mieszczącej się przy ul. Turowskiego 3. Jako jedyni w Olsztynie, budowaliśmy zespoły dzieci i młodzieży by osiągnąć ciągłość szkolenia we wszystkich kategoriach wiekowych.

Nasza misja to zbudowanie zespołu w najwyższej klasie rozgrywek opartego na wychowankach.

Obecnie Szczypiorniak Olsztyn jest najbardziej dynamicznie rozwijającym się klubem męskiej piłki ręcznej w województwie. Wysokie wyniki grup młodzieżowych stawiają nas wśród czołówki na arenie krajowej.

Sukcesem budowy trwałego systemu szkolenia stało się utworzenie w 2007 roku klas sportowych piłki ręcznej w Gimnazjum nr 7 im. Ignacego Krasickiego w Olsztynie. Od tej pory szkolna drużyna męskiej piłki ręcznej co roku zdobywa medale na mistrzostwach województwa gimnazjów, a nasi wychowankowie grają w pierwszo-ligowej drużynie Warmii Energa Olsztyn oraz w Szczypiorniaku.

Obecnie Szkoła Podstawowa nr 2 im. Jarosława Dąbrowskiego w Olsztynie (dawne Gimnazjum nr 7) bierze udział w programie rozwoju piłki ręcznej pod nazwą Ośrodki Szkolenia Piłki Ręcznej dzięki wsparciu Gminy Olsztyn, Związku Piłki Ręcznej w Polsce oraz Ministerstwa Sportu i Turystki. Dzięki udziale w projekcie szkoła prowadzi nabory do klas sportowych z wykorzystaniem ustalonych przez ZPRP parametrów i wskaźników oraz jest doposażona w materiały edukacyjne i sprzęt sportowy. Tym samym powstała unifikacja szkolenia sportowego na poziomie młodzieżowym, która ma spowodować włączenie się do rywalizacji o czołowe miejsca w młodzieżowych Mistrzostwach Europy i Mistrzostwach Świata.