Klub Sportowy Szczypiorniak

Klub Sportowy „Szczypiorniak” Olsztyn szkoli młodzież już od 17 lat.
Klub Sportowy „Szczypiorniak” Olsztyn szkoli młodzież już od 17 lat. Posiada również drużynę seniorską, która występuje w rozgrywkach II ligi i opiera się wyłącznie na wychowankach. Klub wychował kilku znakomitych zawodników, którzy z powodzeniem radzą sobie w PGNiG Superlidze oraz w reprezentacjach Polski wszystkich kategorii wiekowych. Sezon 2016/2017 upływa pod znakiem ogrywania młodzieży w rozgrywkach II ligi.

SEZON 2017/2018

Klub Sportowy „Szczypiorniak” Olsztyn został założony w 2000 roku z inicjatywy nauczycieli wychowania fizycznego, rodziców trenujących zawodników oraz dyrekcji dawnej Szkoły Podstawowej nr 27 mieszczącej się przy ul. Turowskiego 3. Jako jedyni w Olsztynie, budowaliśmy zespoły dzieci i młodzieży by osiągnąć ciągłość szkolenia we wszystkich kategoriach wiekowych.

Nasza misja to zbudowanie zespołu w najwyższej klasie rozgrywek opartego na wychowankach.

Obecnie Szczypiorniak Olsztyn jest najbardziej dynamicznie rozwijającym się klubem męskiej piłki ręcznej w województwie. Wysokie wyniki grup młodzieżowych stawiają nas wśród czołówki na arenie krajowej.

Sukcesem budowy trwałego systemu szkolenia stało się utworzenie w 2007 roku klas sportowych piłki ręcznej w Gimnazjum nr 7 im. Ignacego Krasickiego w Olsztynie. Od tej pory szkolna drużyna męskiej piłki ręcznej co roku zdobywa medale na mistrzostwach województwa gimnazjów a nasi wychowankowie grają w pierwszo ligowej drużynie Warmii-Traveland oraz w Szczypiorniaku.

Obecnie Szkoła Podstawowa nr 2 im. Jarosława Dąbrowskiego w Olsztynie (dawne Gimnazjum nr 7) bierze udział w programie rozwoju piłki ręcznej pod nazwą Ośrodki Szkolenia Piłki Ręcznej dzięki wsparciu Gminy Olsztyn, Związku Piłki Ręcznej w Polsce oraz Ministerstwa Sportu i Turystki. Dzięki udziale w projekcie szkoła prowadzi nabory do klas sportowych z wykorzystaniem ustalonych przez ZPRP parametrów i wskaźników oraz jest doposażona w materiały edukacyjne i sprzęt sportowy. Tym samym powstała unifikacja szkolenia sportowego na poziomie młodzieżowym, która ma spowodować włączenie się do rywalizacji o czołowe miejsca w młodzieżowych Mistrzostwach Europy i Mistrzostwach Świata.

Aktualności

 • Awans do ¼ Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych
  W dniach 26-28 kwietnia w Kielcach braliśmy udział w 1/8 Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych. Naszymi przeciwnikami byli: PGE VIVE I Kielce (brązowy medalista Pucharu ZPRP Młodzików 2017), KS Warszawianka Warszawa i LKS OSiR Komprachcice.»
 • 1/8 Finału Mistrzostw Polski Juniorów
  W dniach 15-17 lutego w Płocku braliśmy udział w 1/8 Mistrzostw Polski Juniorów. Na placu boju pozostało tylko 16 drużyn. Tym razem naszymi przeciwnikami byli...»
 • Nowy sponsor meczu II ligi
  W dniu 7.02.2019 o godz. 2000 w sali sportowej V LO w Olsztynie odbędzie się przełożony mecz II ligi»
 • Mistrzostwa Polski Juniorów
  W miniony weekend 1-3 lutego w Kwidzynie nasi zawodnicy uczestniczyli w 1/16 Mistrzostw Polski Juniorów. »
 • Zgrupowanie kadry w Biskupcu
  W dniach 27-31 stycznia w Biskupcu odbyło się zgrupowanie kadry Polski juniorów młodszych (rocznik 2002) połączone z dwumeczem towarzyskim z reprezentacją Białorusi.»