Klub Sportowy „Szczypiorniak”, informuje że w dniu 21.09.2019r /sobota/ o godzinie 16.00, swój inauguracyjny mecz w ramach rozgrywek o mistrzostwo II ligi, zespół nasz rozegra w Toruniu z AZSem.

Początki jak wiemy zawsze bywają trudne ale jak widać Nasi zaczynają pozytywnie na meczu wyjazdowym w Toruniu wygrywamy 35:29 oby tak dalej.

Natomiast pierwszy mecz jako gospodarze rozegramy w dniu 28.09.2019r /sobota/ o godzinie 18.00 w sali V LO  przy ul. Krasickiego 2 z zespołem KS Gryfino. Zapraszamy już za tydzień w Olsztynie mecz przed własną publicznością. Nowy trener nowy skład warto zobaczyć.

 Udanie zainaugurowali rozgrywki II ligi piłki ręcznej zawodnicy KS Szczypiorniak Olsztyn. W sobotę (21 września) pokonali na wyjeździe AZS UMK Toruń 35:29 (19:18). Pewna wygrana, ale dopiero w końcówce goście przejęli pełną kontrole nad wydarzeniami. Zwycięstwo więc cieszy, choć trzeba też wspomnieć, że jest jeszcze sporo elementów do poprawy, bo rywale będą bardziej wymagający.

AZS UMK Toruń – KS Szczypiorniak Olsztyn 29:35 (18:19)

KS Szczypiorniak Olsztyn: Klaudiusz Leszczyński, Jakub Kozlowski-9, Robert Targonski-7, Radosław Dzieniszewski-5, Maciej Kozłowski-2, Jakub Jurewicz-2, Filip Lewalski-2,  Damian Lewandowski-2, Przemysław Mosiewicz-2, Mateusz Reszczyński-2, Maciej Retkiewicz-1, Kacper Walczak-1, Piotr Kopczyński, Jakub Ostrówka, Mateusz Rydel.

Olsztynianie wykonali plan, wygrali za trzy punkty, ale inauguracja wywołała tremę, co uwidoczniło się zwłaszcza w pierwszej części spotkania. Zawodnicy Szczypiorniaka nie przykładali się do defensywy i ułatwili tym samym zadanie przeciwnikom. Wynik oscylował wokół remisu a jednobramkowa przewaga po 30 minutach niczego jeszcze nie gwarantowała. Po zmianie stron było już dużo lepiej. Zafunkcjonowała współpraca obrony z bramkarzem. Gospodarze trzymali się dzielnie do 45 minuty, ale w ostatnim kwadransie wyraźnie opadli z sił o różnica bramkowa od razu wzrosła. Pewne zwycięstwo, choć na pewno jest jeszcze wiele elementów do poprawki.