W dniach 15-17 lutego w Płocku braliśmy udział w 1/8 Mistrzostw Polski Juniorów. Na placu boju pozostało tylko 16 drużyn. Tym razem naszymi przeciwnikami byli: UKS Olimpia Biała Podlaska (wice mistrz Polski juniorów młodszych 2018), Orlenem Wisłą Płock (I liga) i MKS CKS SMS Szczecin.

Pierwszy dzień uważaliśmy za kluczowy. Słaba gra w obronie i przegrana z Białą Podlaską 36:42 (15:23) jak się później okazało zadecydowała o awansie.

Skład: Michał Bieluch, Klaudiusz Leszczyński, Dominik Lewandowski (9), Jakub Kozłowski (1), Przemysław Mosiewicz (3), Mateusz Reszczyński (6), Robert Targoński (8), Mateusz Kołoszko, Jakub Brzeziński (5), Jakub Ostrówka (2), Wojciech Wicinek (2), Filip Mazurek i Filip Lewalski.

W drugim dniu pewne zwycięstwo Wisły Płock (37:24), zamknęło nam drogę do awansu. Pamiętajmy, że Wisła występuje w I lidze a my ogrywamy się na drugoligowych parkietach. Ponadto w meczu kontuzji doznał Filip Mazurek. Jak się później okazało złamał kość piętową lewej nogi.

Skład: Michał Bieluch, Klaudiusz Leszczyński, Dominik Lewandowski, Robert Targoński (6), Przemysław Mosiewicz (6), Wojciech Wicinek, Jakub Ostrówka, Jakub Brzeziński (5), Mateusz Reszczyński (4), Filip Mazurek, Filip Lewalski, Mateusz Kołoszko (1) i Jakub Kozłowski (2).

Trzeciego dnia walczyliśmy ze Szczecinem. Mocno poobijani i zmęczeni ostatnimi meczami staraliśmy się wykrzesać wszystkie siły by wypaść jak najlepiej. Chłopcy pokazali klasę i po 60 minutach schodziliśmy z parkietu bardzo zadowoleni. Wygraliśmy 29:24 (11:11). Najlepszym zawodnikiem turnieju w naszej drużynie został Robert Targoński.

Skład: Michał Bieluch, Klaudiusz Leszczyński, Dominik Lewandowski (4), Robert Targoński (6), Przemysław Mosiewicz (3), Wojciech Wicinek, Jakub Ostrówka (1), Jakub Brzeziński, Mateusz Reszczyński (5), Filip Mazurek, Filip Lewalski (3), Mateusz Kołoszko i Jakub Kozłowski (7).

Turniej kończymy na III miejscu. W klasyfikacji końcowej mistrzostw zajęliśmy X miejsce w Polsce. To bardzo dobry wynik jak na zespół, który zawsze odpadał w pierwszym etapie i ma w swoim składzie młodszych zawodników.
Dziękujemy za zaangażowanie i włożony wysiłek.