W miniony weekend 1-3 lutego w Kwidzynie nasi zawodnicy uczestniczyli w 1/16 Mistrzostw Polski Juniorów. Naszymi przeciwnikami byli: MTS Kwidzyn (mistrz woj. pomorskiego), UKS Anilana I Łódź (wicemistrz woj. łódzkiego) i UKS Szczypiorniak Zielona Góra (wicemistrz woj. lubuskiego).

Pierwszego dnia odnieśliśmy cenne zwycięstwo z UKS Anilaną I Łódź 32:25 (19:12) co dało nam otwartą drogę do walki o awans. Bardzo dobra gra w obronie i konsekwencja w ataku pozwoliła nam kontrolować spotkanie od początku do końca.
Skład: Michał Bieluch, Klaudiusz Leszczyński, Artur Bienenda (6), Dominik Lewandowski (5), Robert Targoński (5), Przemysław Mosiewicz (5), Mateusz Reszczyński (5), Wojciech Wicinek (1), Jakub Ostrówka (2), Jakub Brzeziński (2), Maciej Retkiewicz (1), Filip Mazurek.

Drugiego dnia naszymi rywalami byli zawodnicy z UKS Szczypiorniak Zielona Góra. Mecz ułożył się już w pierwszej połowie (7:25) i w drugiej mogli pograć wszyscy. Wynik końcowy 21:42 świadczy o różnicy co najmniej dwóch klas.
Skład: Michał Bieluch, Klaudiusz Leszczyński, Artur Bienenda (7), Dominik Lewandowski (3), Robert Targoński (6), Przemysław Mosiewicz (7), Mateusz Reszczyński (2), Wojciech Wicinek (2), Jakub Ostrówka (8), Jakub Brzeziński (5), Maciej Retkiewicz (1), Filip Mazurek (1).

Ostatniego dnia walczyliśmy z gospodarzami, którzy również zapewnili sobie awans wygrywając dwa pierwsze spotkania. Zwycięzca naszej grupy otrzymywał prawo do organizacji 1/8 Mistrzostw Polski Juniorów co dodatkowo mobilizowało oba zespoły. Mimo zaciętej walki i przewagi w większości spotkania (do przerwy 11:14) ulegliśmy Kwidzynowi 24:22.
Skład: Michał Bieluch, Klaudiusz Leszczyński, Artur Bienenda (1), Dominik Lewandowski (4), Przemysław Mosiewicz (10), Mateusz Reszczyński (1), Robert Targoński (2), Jakub Brzeziński (1), Jakub Ostrówka, Maciej Retkiewicz (1), Wojciech Wicinek (1), Filip Mazurek (1).

Trenerzy dziękują za determinację i walkę do końca. A teraz misja Płock. Trzymamy kciuki.