W dniach 2-4 marca 2018 nasi zawodnicy z rywalizowali w dwóch kategoriach wiekowych w X Jubileuszowym Turnieju Piłki Ręcznej chłopców w Wągrowcu. W juniorach młodszych uczestniczył zespół ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Olsztynie – rocznik 2002 (w lidze wojewódzkiej jako KS Szczypiorniak II i III) oraz KS Szczypiorniak Olsztyn – rocznik 2001 a w młodzikach Szkoła Podstawowa nr 2 w Olsztynie – rocznik 2004 (w lidze wojewódzkiej jako KS Szczypiorniak Olsztyn II). Wyjazd do Wągrowca potraktowaliśmy jako przygotowania do 1/16 Mistrzostw Polski juniorów młodszych.

Wyniki rozegranych meczy juniorów młodszych:

1. Gwardia Koszalin I SP nr 2 Olsztyn 14:16
2. CKS SMS Szczecin KS Szczypiorniak Olsztyn 11:19
3. Wisła Płock SP nr 2 Olsztyn 16:9
4. Gwardia Koszalin II KS Szczypiorniak Olsztyn 7:22
5. Nielba Wągrowiec II SP nr 2 Olsztyn 11:9
6. Spartakus Zielona Góra KS Szczypiorniak Olsztyn 8:22
7. Spartakus Buk SP nr 2 Olsztyn 12:12 (k 2:3)
8. Nielba Wągrowiec I KS Szczypiorniak Olsztyn 15:18
9. KS Szczypiorniak Olsztyn SP nr 2 Olsztyn 19:16
10. SP nr 2 Olsztyn Spartakus Zielona Góra 18:8
11. Gwardia Koszalin I KS Szczypiorniak Olsztyn 15:10
12. Nielba Wągrowiec I SP nr 2 Olsztyn 12:15
13. Wisła Płock KS Szczypiorniak Olsztyn 18:15

Klasyfikacja końcowa:

  1. Wisła Płock
  2. KS Szczypiorniak Olsztyn
  3. SP 2 Olsztyn
  4. Nielba Wągrowiec I
  5. Gwardia Koszalin I
  6. Spartakus Zielona Góra
  7. Nielba Wągrowiec II
  8. Gwardia Koszalin II
  9. CKS SMS Szczecin
  10. Spartakus Buk

Wyniki rozegranych meczy młodzików:

1. SP nr 2 Olsztyn Gwardia Koszalin I 13:19
2. SP nr 2 Olsztyn Polonia Środa Wlkp. 12:16
3. SP nr 2 Olsztyn Wisła Płock I 8:24
4. SP nr 2 Olsztyn Kusy Szczecin 16:17
5. SP nr 2 Olsztyn Energetyk Gryfino 14:14 (k 9:8)
6. SP nr 2 Olsztyn Gwardia Koszalin II 13:14

Klasyfikacja końcowa:

  1. Wisła Płock
  2. Gwardia Koszalin I
  3. Nielba Wągrowiec
  4. Wisła Płock II
  5. CKS SMS Szczecin II
  6. CKS SMS Szczecin I
  7. Gryfino
  8. Gwardia Koszalin II
  9. Środa Wielkopolska
  10. SP 2 Olsztyn

Skład KS Szczypiorniak Olsztyn (rocznik 2001): Litwińczyk Kacper, Ostrówka Jakub, Domżała Wiktor, Brozda Sebastian, Pszczółkowski Paweł, Mosiewicz Przemysław, Domian Konrad i Jurewicz Jakub. Trener: Krzysztof Maciejewski.

Skład SP 2 Olsztyn (rocznik 2002): Ałaj Jakub, Leszczyński Klaudiusz, Sukniewicz Hubert, Markowski Jakub, Lewalski Filip (14), Walczak Kacper (5), Graczyk Igor (12), Kozłowski Jakub (10), Borysiuk Tymoteusz (12), Warmiński Maciej (4), Kopczyński Piotr, Targoński Robert (1), Safiejko Michał (15), Krawczyński Paweł (6), Reszczyński Mateusz (9), Zieliński Wojciech (1), Kozłowski Maciej (1), Dyszkowski Damian (3) i Retkiewicz Maciej (2). Trener: Konstanty Targoński.

Skład SP 2 Olsztyn (rocznik 2004): Konarzewski Szymon, Bajko Marcin, Strączek Krystian (45), Topa Kacper, Janda Jan, Kapuściński Igor, Jezierski Krystian, Ptak Oliwier, Majcherski, Ziejewski Dominik, Farat Kacper, Grosz, Zduńczyk Kacper, Kalinowski i Masłowski Fabian. Trener: Mariusz Bednarski.

Królem strzelców turnieju w młodzikach został Krystian Strączek rzucając 45 bramek.

Wyróżnieni w zespołach:

  1. SP 2 Olsztyn (rocznik 2002): Borsiuk Tymoteusz
  2. KS Szczypiorniak Olsztyn (rocznik 2001): Litwińczyk Kacper
  3. SP 2 Olsztyn (rocznik 2004):Masłowski Fabian

Konstanty Targoński