W piątek i sobotę (2-3 lutego) w sali sportowej V LO odbył się Ogólnopolski Turniej Piłki Ręcznej o Puchar Prezesa PSS „SPOŁEM”. Organizatorami imprezy byli: KS Szczypiorniak Olsztyn i OKPR Warmia-Energa Olsztyn.

Turniej miał na celu integrację zespołów z woj. warmińsko-mazurskiego. W związku z brakiem możliwości grania systemem „każdy z każdym” w województwie (red. system grupowy ustalony przez W-M WZPR) sami zorganizowaliśmy takie granie, wspólnie podkreślają organizatorzy. Uczestnicy zapewnili, że takie imprezy powinny odbywać się częściej i zadeklarowali swój udział już w następnym turnieju.

UCZESTNICY:

  1. Szkoła Podstawowa nr 2 w Olsztynie I
  2. Szkoła Podstawowa nr 2 w Olsztynie II
  3. MDK Bartoszyce I
  4. MDK Bartoszyce II
  5. KS Jeziorak Iława
  6. MKS MOSiR Kętrzyn
  7. MLKS Czarni Olecko
  8. MUKS Omega Mrągowo

W turnieju uczestniczyło 8 zespołów, łącznie 107 zawodników, rozegrano 28 meczy, w których rzucono 652 bramki.

WYNIKI ROZEGRANYCH SPOTKAŃ:

Punktacja była dość nietypowa: wygrana w jednej połowie 2 pkt., remis 1 pkt., przegrana 0 pkt., wygrana w meczu 3 pkt., remis 2 pkt. i przegrana 1 pkt.. W wyniku czego za jeden mecz można było otrzymać max. 7 pkt. (wygrana pierwsza połowa 2 pkt. + wygrana druga połowa 2 pkt. + wygrany mecz 3 pkt.).

mecz  wynik
1 MDK Bartoszyce II SP 2 Olsztyn II 11:7 (5:5)
2 KS Jeziorak Iława MKS MOSiR Kętrzyn 3:20 (3:7)
3 MLKS Czarni Olecko MDK Bartoszyce I 7:19 (1:9)
4 MUKS Omega Mrągowo SP 2 Olsztyn I 12:11 (4:7)
5 MDK Bartoszyce II MKS MOSiR Kętrzyn 11:12 (4:4)
6 SP 2 Olsztyn II MDK Bartoszyce I 13:14 (5:7)
7 KS Jeziorak Iława KS Szczypiorniak Olsztyn I 6:15 (2:6)
8 MLKS Czarni Olecko MUKS Omega Mrągowo 10:14 (4:6)
9 MDK Bartoszyce II MDK Bartoszyce I 10:19 (7:8)
10 MKS MOSiR Kętrzyn SP 2 Olsztyn I 9:16 (7:9)
11 SP 2 Olsztyn II MUKS Omega Mrągowo 10:11 (4:5)
12 KS Jeziorak Iława MLKS Czarni Olecko 3:25 (1:13)
13 MDK Bartoszyce II SP 2 Olsztyn I 14:10 (7:5)
14 MDK Bartoszyce I MUKS Omega Mrągowo 14:11 (7:5)
15 MKS MOSiR Kętrzyn MLKS Czarni Olecko 16:13 (7:8)
16 SP 2 Olsztyn II KS Jeziorak Iława 15:1 (8:0)
17 MDK Bartoszyce II MUKS Omega Mrągowo 8:8 (4:5)
18 SP 2 Olsztyn I MLKS Czarni Olecko 17:8 (10:3)
19 MDK Bartoszyce I KS Jeziorak Iława 22:3 (10:3)
20 MKS MOSiR Kętrzyn SP 2 Olsztyn II 12:11 (5:7)
21 MDK Bartoszyce II MLKS Czarni Olecko 16:11 (8:6)
22 MUKS Omega Mrągowo KS Jeziorak Iława 11:3 (7:0)
23 SP 2 Olsztyn I SP 2 Olsztyn II 18:10 (9:3)
24 MDK Bartoszyce I MKS MOSiR Kętrzyn 12:5 (7:3)
25 MDK Bartoszyce II KS Jeziorak Iława 18:3 (9:3)
26 MLKS Czarni Olecko SP 2 Olsztyn II 9:15 (5:5)
27 MUKS Omega Mrągowo MKS MOSiR Kętrzyn 14:8 (8:5)
28 SP 2 Olsztyn I MDK Bartoszyce I 11:17 (6:11)

KLASYFIKACJA KOŃCOWA:

1. MDK Bartoszyce I 47 117:60
2. MUKS Omega Mrągowo 37 81:64
3. MDK Bartoszyce II 34 88:70
4. Szkoła Podstawowa nr 2 w Olsztynie I 33 98:76
5. MKS MOSiR Kętrzyn 26 82:80
6. Szkoła Podstawowa nr 2 w Olsztynie II 24 81:76
7. MLKS Czarni Olecko 16 83:100
8. KS Jeziorak Iława 7 22:126

KRÓL STRZELCÓW: Tokarz Jakub – MDK Bartoszyce II – 44 bramki

NAJWSZECHSTRONNIEJSZY ZAWODNIK: Kűhn Łukasz – MDK Bartoszyce I

NAJLEPSZY BRAMKARZ: Kiejdo Mateusz – MUKS Omega Mrągowo

WYRÓŻNIENI ZAWODNICY Z POSZCZEGÓLNYCH DRUŻYN:

  1. Szkoła Podstawowa nr 2 w Olsztynie I – Jamrószka Dominik
  2. Szkoła Podstawowa nr 2 w Olsztynie II – Góralski Jakub
  3. MDK Bartoszyce I – Lewandowski Jakub
  4. MDK Bartoszyce II – Jurewicz Łukasz
  5. KS Jeziorak Iława – Adamek Karol
  6. MKS MOSiR Kętrzyn – Kaszuba Adrian
  7. MLKS Czarni Olecko – Domalewski Kacper
  8. MUKS Omega Mrągowo – Panek-Czupta Adam

Konstanty Targoński