Nowy sponsor meczu II ligi

Nowy sponsor meczu II ligi

W dniu 7.02.2019 o godz. 2000 w sali sportowej V LO w Olsztynie odbędzie się przełożony mecz II ligi pomiędzy KS Szczypiorniak Olsztyn a SMS ZPRP II Gdańsk.

Sponsorem meczu będzie Lago Cafe & Restaurant. Nagroda w postaci vouchera na 150,00 zł. do wykorzystania w Lago Cafe & Restaurant dla najlepszego zawodnika meczu zostanie wręczona na zakończenie spotkania oraz dla kibica zostanie wręczona po rozstrzygnięciu konkursu rzutów karnych w przerwie meczu.

Serdecznie zapraszamy do kibicowania naszym zawodnikom. Pamiętajmy, że SIŁA TO JEDNOŚĆ!

Szczypiorniak traci kolejnego zawodnika

Szczypiorniak traci kolejnego zawodnika

Bardzo przykra informacja dotarła do nas w dniu wczorajszym. Nasz młody rozgrywający/kołowy Sebastian Waśkiewicz nie zagra już z nami w tym sezonie. Powodem takiej decyzji są względy zawodowe. Ten urodzony w 1997 roku zawodnik swój debiut w rozgrywkach II ligi zaliczył 13 grudnia 2014 w spotkaniu wyjazdowym przeciwko drużynie Tytanów Wejherowo. Jak duży drzemie w nim potencjał świadczą, aż 4 zdobyte bramki i bardzo dobra postawa w tym meczu. Sebastian na dobre wkomponował się w zespół. Miał bardzo duży udział nie tylko pod względem sportowym, ale także współtworząc znakomitą atmosferę w zespole. Tym bardziej szkoda, że kolejny tak waleczny, wartościowy i oddany klubowi zawodnik opuszcza jego szeregi (w tym sezonie odeszli już Bartosz Idzikowski, Rafał Pedynkowski, Maciej Pieczul, Piotr Dzido, Łukasz Kozakiewicz, Krzysztof Szymkowiak, Mateusz Romejko. Problemy zdrowotne wykluczają ponadto Pawła Eichlera oraz Pawła Sochę). Dziękujemy Sebastianowi i trzymamy kciuki by wszystkie plany się Tobie spełniły. Liczymy, że jeszcze do Nas wrócisz ! ?

Sebastian Waśkiewicz w rozgrywkach II ligi:

2014/2015 5 m. 10 bramek
2015/2016 14 m. 13 bramek
2016/2017 11 m. 18 bramek

Łącznie: 30 spotkań – 41 bramek

Sebastian Waśkiewicz w rozgrywkach III ligi:

2014/2015 10 m. 48 bramek
2015/2016 10 m. 48 bramek

Łącznie: 20 spotkań – 96 bramek

Bartosz Idzikowski typuje wyniki

Przed startem kolejnej ligowej kolejki poprosiliśmy naszego byłego zawodnika Bartka Idzikowskiego o podzielenie się swoimi typami przed tą serią gier. Oto co nam powiedział:

Cartusia Kartuzy – Sambor Tczew TYP: 1

W obecnym sezonie Kartuzy grają bardzo dobrze w obronie i pewnie w ataku. Nie sądzę, aby Tczew się im postawił.

SMS ZPRP II Gdańsk – Tytani Wejherowo TYP: 1

Tytani nie zachwycają. Wszyscy spodziewali się po nich nieco lepszej postawy w obecnym sezonie. SMS podrażniony porażką w poprzedniej kolejce będzie chciał się zrehabilitować i powinien odnieść zwycięstwo w tym meczu.

Szczypiorniak Olsztyn – Wybrzeże II Gdańsk TYP: 1

Faworyt jest jeden !🙂

Gwardia Koszalin – Orkan Ostróda TYP: 2

Wierzę, że Orkan wygra kolejny mecz.

Energetyk Gryfino – AZS UMK Toruń TYP: 1

Energetyk we własnej hali jest groźny. Toruń gra na razie słabo, więc dla mnie zdecydowanym faworytem jest Gryfino.

MKS Grudziądz – AZS UKW Bydgoszcz TYP: 1

Raczej nie będzie niespodzianki w tym meczu. Wygra spadkowicz z I ligi.

Znamy terminarz

Znamy terminarz

Od wyjazdowego spotkania z Energetykiem Gryfino rozpoczną nowy sezon zawodnicy Szczypiorniaka Olsztyn. W zeszłą sobotę w siedzibie Pomorskiej Federacji Sportu w Gdańsku miało miejsce spotkanie organizacyjne przed startem nowych rozgrywek, podczas którego ustalono rozkład gier. Przypomnijmy, że drużyna powraca do treningów 1.08.2016. Poniżej pełen terminarz:

Runda Jesienna:

  1. Energetyk Gryfino (w) 24-25.09.2016
  2. Sambor Tczew (w) 1-2.10.2016
  3. Mueller MKS Grudziądz (d) 8-9.10.2016
  4. AZS UKW Bydgoszcz (w) 15-16.10.2016
  5. Wybrzeże II Gdańsk (d) 22-23.10.2016
  6. AZS UMK Toruń (w) 12-13.11.2016
  7. Orkan Ostróda (d) 19-20.11.2016
  8. Tytani Wejherowo (w) 26-27.11.2016
  9. Cartusia Kartuzy (d) 3-4.12.2016
  10. SMS ZPRP Gdańsk (w) 10-11.2016
  11. Gwardia Koszalin (d) 17-18.12.2016

Runda Wiosenna:

  1. Energetyk Gryfino (d) 11-12.02.2017
  2. Sambor Tczew (d) 25-26.02.2017
  3. Mueller MKS Grudziądz (w) 4-5.03.2017
  4. AZS UKW Bydgoszcz (d) 11-12.03.2017
  5. Wybrzeże II Gdańsk (w) 18-19.03.2017
  6. AZS UMK Toruń (d) 25-26.03.2017
  7. Orkan Ostróda (w) 1-2.04.2017
  8. Tytani Wejherowo (d) 8-9.04.2017
  9. Cartusia Kartuzy (w) 22.04.2017
  10. SMS ZPRP Gdańsk (d) 29.04.2017
  11. Gwardia Koszalin (w) 6.05.2017

 

AM

Terminarz II ligi 2016/2017

Jutro o godzinie 11 w siedzibie Pomorskiej Federacji Sportu w Gdańsku – Wrzeszczu odbędzie się zebranie organizacyjne przedstawicieli klubów biorących udział w rozgrywkach o mistrzostwo II ligi piłki ręcznej mężczyzn 2016/2017. W trakcie zebrania ustalony zostanie terminarz na cały sezon. Z niecierpliwością czekamy na wieści z Gdańska

Szczypiorniak traci kolejnego zawodnika

Bartosz Idzikowski odchodzi

Kolejna smutna informacja dotarła do Nas w zeszłym tygodniu i czekała jedynie na oficjalne potwierdzenie. Bartosz Idzikowski odchodzi ze Szczypiorniaka Olsztyn do zbrojącego się beniaminka drugiej ligi Orkana Ostróda. Jak wielka jest to strata niech świadczy fakt, że Bartek był w naszym klubie od pierwszego sezonu w drugiej lidze (sezon 2009/2010-red.) z jedynie roczną przerwą na przygodę w I lidze w barwach Warmii Traveland Olsztyn. Zawodnik ten był mózgiem zespołu, i miał znaczny udział w budowaniu bardzo dobrej atmosfery. Bartkowi życzymy powodzenia i dziękujemy za ponad pół tysiąca bramek w rozgrywkach seniorskich w barwach Szczypiorniaka !

Bartosz Idzikowski w rozgrywkach II ligi:

2009/2010 18 meczy 102 bramki
2010/2011 19 meczy 126 bramek
2011/2012 10 meczy 65 bramek
2012/2013 16 meczy 54 bramki
2013/2014 – –
2014/2015 23 mecze 76 bramek
2015/2016 25 meczy 104 bramki

Łącznie: 6 sezonów 111 spotkań 527 bramek

AM