Wyjazd do Tczewa

Wyjazd do Tczewa

MKS Sambor Tczew informuje, że mecz II Ligi Piłki Ręcznej Mężczyzn: Sambor Latocha Agropom Tczew – KS Szczypiorniak Olsztyn odbędzie się dnia 16.11.2019 r. (sobota), o godzinie 18:00 w hali II Liceum Ogólnokształcącego w Tczewie, ul. Królowej Marysieńki 10.
Listopadowy Turniej

Listopadowy Turniej

Cisza spokój to tylko pozorne uśpienie. Wiemy iż od piątku nasi zawodnicy walczą na corocznym Listopadowym Turnieju piłki ręcznej w Gdańska. Wielka impreza w której biorą udział aż trzy nasze zespoły. Czekamy na wieści.
Piąta kolejka na 5+

Piąta kolejka na 5+

W meczu piątej kolejki II ligi piłkarzy ręcznych KS Szczypiorniak pokonał w sobotę (26 października) w Olsztynie UKS Hagard Strzałkowo 37:29 (15:13). Łatwe zwycięstwo gospodarzy, którzy zwłaszcza po przerwie osiągnęli dużą przewagę. Wszyscy dostali szansę gry i zdecydowana większość wpisała się na listę strzelców. Goście trzymali się do czasu. Gdy opuściły ich siły stali się łatwym łupem.

KS Szczypiorniak Olsztyn – UKS Hagard Strzałkowo 37:29 (15:13)
KS Szczypiorniak Olsztyn Paweł Krawczyński i Fabian Masłowski oraz Maciej Kozłowski-2, Jakub Jurewicz-4, Filip Mazurek-3, Robert Targoński-6, Jakub Kozłowski-5, Wojciech Zieliński-1, Kacper Walczak-2, Przemysław Mosiewicz-3, Dominik Lewandowski-5, Konrad Domian-1, Jakub Ostrówka-4, Mateusz Reszczyński-1, Mateusz Rydel, Maciej Retkiewicz.

Zwycięstwo olsztynian bezdyskusyjne. Rywale, którzy mieli na koncie jedno zwycięstwo (w Iławie z Jeziorakiem) grali nieźle dopóki wystarczało im sił. Dysponujący znacznie szerszym składem i dobrze przygotowani kondycyjnie olsztynianie dyktowali szybkie tempo i to w drugiej części meczu przyniosło wymierny efekt. Goście nie nadążali z obroną. Gdyby zawodnicy Szczypiorniaka zagrali skuteczniej sukces byłby jeszcze okazalszy, ale nie narzekajmy.

Spotkanie

Spotkanie

W dniu 16.10.2019 r, Prezydent Miasta spotkał się z reprezentantami Polski: Robertem Targońskim,

Jakubem Kozłowskim, Filipem Lewalskim zawodnikami KS „Szczypiorniak”, gratulując im reprezentowania kraju w meczach między narodowych jak również  sukcesów w rozgrywkach o mistrzostwo II ligi. Zawodnikom towarzyszyli: Prezes Klubu Konstanty Targoński, Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 2 w Olsztynie Iwona Jasińska /mająca w swojej szkole klasy o profilu piłki ręcznej, oraz Leszek Dublaszewski.

Na koniec spotkania Prezes Konstanty Targoński wręczył Prezydentowi koszulkę klubową.

Zdjęcia wykonał Jarosław Skórski

Z meczu na mecz

Z meczu na mecz

W II lidze mężczyzn trwa dobre passa KS Szczypiorniak. Olsztynianie odnieśli w sobotę (12 października) czwarte kolejne zwycięstwo. Tym razem mocno przeegzaminowali na swoim boisku uczniów SMS ZPRP Kwidzyn. Wynik 36:22 (17:12) mówi wszystko. Nie wiedzie się Jeziorakowi, który przegrał trzecie spotkanie . 

KS Szczypiorniak Olsztyn – NLO SMS ZPRP Kwidzyn 36:22 (17:12)

KS Szczypiorniak Olsztyn: Klaudiusz Leszczyński, Michał Bieluch, Maciej Kozłowski-4, Jakub Jurewicz-3, Mateusz Rydel-1, Robert Targoński-3, Filip Lewalski-1, Jakub Kozłowski-3, Maciej Retkiewicz, Maciej Milewski-3, Przemysław Mosiewicz-8, Dominik Lewandowski-1, Konrad Domian-1, Jakub Ostrówka-5, Piotr Kopczyński-1, Mateusz Reszczyński-2.

Jednostronne widowisko. Zespół Szczypiorniaka należy do młodych ekip, ale ich sobotni rywale to żółtodzioby i w seniorskiej lidze mają niełatwe życie. Do przerwy goście jeszcze się trzymali, ale po zmianie stron olsztynianie osiągnęli miażdżącą przewagę. Gdyby bramkarzowi SMS nie przyszły w sukurs słupki i poprzeczka pękłaby pewnie pięćdziesiątka. Ale zwycięstwo i tak imponujące.

Wielkie oczekiwanie

Wielkie oczekiwanie

W II lidze mężczyzn doskonały początek rozgrywek ma KS Szczypiorniak Olsztyn. Trzy mecze – trzy zwycięstwa. Przedsezonowe zapowiedzi zakładające rywalizacje podopiecznych Daniela Żółtaka w ścisłej czołówce nie były na wyrost. W sobotę (5 października) olsztynianie wysoko pokonali w Bydgoszczy AZS UKW 34:26 (15:12), dominując przez całe spotkanie. 

AZS UKW Bydgoszcz – KS Szczypiorniak Olsztyn 26:34 (12:15)

KS Szczypiorniak Olsztyn: Michał Bieluch i Paweł Krawczyński oraz Filip Mazurek-1, Jakub Jurewicz-2, Robert Targoński-1, Jakub Kozłowski-11, Filip Lewalski-1, Maciej Retkiewicz-1, Dominik Lewandowski-6, Jakub Ostrówka-5, Mateusz Reszczyński-3, Maciej Kozłowski-3,  Maciej Milewski, Piotr Kopczyński.

Olsztynianie od początku dyktowali warunki. O ile w pierwszej części gospodarze starali się przeszkadzać gościom, jak tylko można, o tyle po przerwie tracili siły i wówczas olsztynianie punktowali ich bezlitośnie. Celował w tym Jakub Kozłowski, który zanotował niezły rekord – 11 bramek. Przełamał się Dominik Lewandowski, który sześciokrotnie trafił do siatki. W pewnym momencie przewaga Szczypiorniaka sięgała 12 bramek. Na razie nie ma więc powodów do narzekań.