1/8 Finału Mistrzostw Polski Juniorów

W dniach 15-17 lutego w Płocku braliśmy udział w 1/8 Mistrzostw Polski Juniorów. Na placu boju pozostało tylko 16 drużyn. Tym razem naszymi przeciwnikami byli: UKS Olimpia Biała Podlaska (wice mistrz Polski juniorów młodszych 2018), Orlenem Wisłą Płock (I liga) i MKS CKS SMS Szczecin.

Pierwszy dzień uważaliśmy za kluczowy. Słaba gra w obronie i przegrana z Białą Podlaską 36:42 (15:23) jak się później okazało zadecydowała o awansie.

Skład: Michał Bieluch, Klaudiusz Leszczyński, Dominik Lewandowski (9), Jakub Kozłowski (1), Przemysław Mosiewicz (3), Mateusz Reszczyński (6), Robert Targoński (8), Mateusz Kołoszko, Jakub Brzeziński (5), Jakub Ostrówka (2), Wojciech Wicinek (2), Filip Mazurek i Filip Lewalski.

W drugim dniu pewne zwycięstwo Wisły Płock (37:24), zamknęło nam drogę do awansu. Pamiętajmy, że Wisła występuje w I lidze a my ogrywamy się na drugoligowych parkietach. Ponadto w meczu kontuzji doznał Filip Mazurek. Jak się później okazało złamał kość piętową lewej nogi.

Skład: Michał Bieluch, Klaudiusz Leszczyński, Dominik Lewandowski, Robert Targoński (6), Przemysław Mosiewicz (6), Wojciech Wicinek, Jakub Ostrówka, Jakub Brzeziński (5), Mateusz Reszczyński (4), Filip Mazurek, Filip Lewalski, Mateusz Kołoszko (1) i Jakub Kozłowski (2).

Trzeciego dnia walczyliśmy ze Szczecinem. Mocno poobijani i zmęczeni ostatnimi meczami staraliśmy się wykrzesać wszystkie siły by wypaść jak najlepiej. Chłopcy pokazali klasę i po 60 minutach schodziliśmy z parkietu bardzo zadowoleni. Wygraliśmy 29:24 (11:11). Najlepszym zawodnikiem turnieju w naszej drużynie został Robert Targoński.

Skład: Michał Bieluch, Klaudiusz Leszczyński, Dominik Lewandowski (4), Robert Targoński (6), Przemysław Mosiewicz (3), Wojciech Wicinek, Jakub Ostrówka (1), Jakub Brzeziński, Mateusz Reszczyński (5), Filip Mazurek, Filip Lewalski (3), Mateusz Kołoszko i Jakub Kozłowski (7).

Turniej kończymy na III miejscu. W klasyfikacji końcowej mistrzostw zajęliśmy X miejsce w Polsce. To bardzo dobry wynik jak na zespół, który zawsze odpadał w pierwszym etapie i ma w swoim składzie młodszych zawodników.
Dziękujemy za zaangażowanie i włożony wysiłek.

Nowy sponsor meczu II ligi

W dniu 7.02.2019 o godz. 2000 w sali sportowej V LO w Olsztynie odbędzie się przełożony mecz II ligi pomiędzy KS Szczypiorniak Olsztyn a SMS ZPRP II Gdańsk.

Sponsorem meczu będzie Lago Cafe & Restaurant. Nagroda w postaci vouchera na 150,00 zł. do wykorzystania w Lago Cafe & Restaurant dla najlepszego zawodnika meczu zostanie wręczona na zakończenie spotkania oraz dla kibica zostanie wręczona po rozstrzygnięciu konkursu rzutów karnych w przerwie meczu.

Serdecznie zapraszamy do kibicowania naszym zawodnikom. Pamiętajmy, że SIŁA TO JEDNOŚĆ!

Mistrzostwa Polski Juniorów

W miniony weekend 1-3 lutego w Kwidzynie nasi zawodnicy uczestniczyli w 1/16 Mistrzostw Polski Juniorów. Naszymi przeciwnikami byli: MTS Kwidzyn (mistrz woj. pomorskiego), UKS Anilana I Łódź (wicemistrz woj. łódzkiego) i UKS Szczypiorniak Zielona Góra (wicemistrz woj. lubuskiego).

Pierwszego dnia odnieśliśmy cenne zwycięstwo z UKS Anilaną I Łódź 32:25 (19:12) co dało nam otwartą drogę do walki o awans. Bardzo dobra gra w obronie i konsekwencja w ataku pozwoliła nam kontrolować spotkanie od początku do końca.
Skład: Michał Bieluch, Klaudiusz Leszczyński, Artur Bienenda (6), Dominik Lewandowski (5), Robert Targoński (5), Przemysław Mosiewicz (5), Mateusz Reszczyński (5), Wojciech Wicinek (1), Jakub Ostrówka (2), Jakub Brzeziński (2), Maciej Retkiewicz (1), Filip Mazurek.

Drugiego dnia naszymi rywalami byli zawodnicy z UKS Szczypiorniak Zielona Góra. Mecz ułożył się już w pierwszej połowie (7:25) i w drugiej mogli pograć wszyscy. Wynik końcowy 21:42 świadczy o różnicy co najmniej dwóch klas.
Skład: Michał Bieluch, Klaudiusz Leszczyński, Artur Bienenda (7), Dominik Lewandowski (3), Robert Targoński (6), Przemysław Mosiewicz (7), Mateusz Reszczyński (2), Wojciech Wicinek (2), Jakub Ostrówka (8), Jakub Brzeziński (5), Maciej Retkiewicz (1), Filip Mazurek (1).

Ostatniego dnia walczyliśmy z gospodarzami, którzy również zapewnili sobie awans wygrywając dwa pierwsze spotkania. Zwycięzca naszej grupy otrzymywał prawo do organizacji 1/8 Mistrzostw Polski Juniorów co dodatkowo mobilizowało oba zespoły. Mimo zaciętej walki i przewagi w większości spotkania (do przerwy 11:14) ulegliśmy Kwidzynowi 24:22.
Skład: Michał Bieluch, Klaudiusz Leszczyński, Artur Bienenda (1), Dominik Lewandowski (4), Przemysław Mosiewicz (10), Mateusz Reszczyński (1), Robert Targoński (2), Jakub Brzeziński (1), Jakub Ostrówka, Maciej Retkiewicz (1), Wojciech Wicinek (1), Filip Mazurek (1).

Trenerzy dziękują za determinację i walkę do końca. A teraz misja Płock. Trzymamy kciuki.

Zgrupowanie kadry w Biskupcu

W dniach 27-31 stycznia w Biskupcu odbyło się zgrupowanie kadry Polski juniorów młodszych (rocznik 2002) połączone z dwumeczem towarzyskim z reprezentacją Białorusi.

W konsultacji uczestniczyło aż czterech naszych zawodników Jakub Ałaj, Igor Graczyk, Filip Lewalski i Robert Targoński.

Mimo dominacji Białorusinów i wygranej w pierwszym meczu 28:38 nasi wychowankowie pokazali się z dobrej strony. W pierwszym meczu Jakub Ałaj popisał się wspaniałymi interwencjami (obronił dwa rzuty karne). Igor Graczyk również zaliczył mecz do udanych znajdując pięć razy drogę do bramki rywali. W drugiej połowie mogliśmy również oglądać Filipa Lewalskiego, który rozpoczął mecz zdobywając bramkę z rzutu karnego.

W drugim meczu walka była bardziej wyrównana. Na parkiecie mogliśmy oglądać wszystkich naszych zawodników zdobywających bramki: Igor Graczyk (1), Filip Lewalski (2) i Robert Targoński (2).

Obecność naszych wychowanków w reprezentacji Polski w najliczniejszej grupie z pośród innych klubów bardzo cieszy. Życzymy wszystkim udanych występów i trzymamy kciuki.

Zapraszamy na obozy letnie

Klub Sportowy „Szczypiorniak” Olsztyn organizuje obozy letnie w ramach programu szkolenia sportowego. Zapraszamy do zapoznania się z warunkami i zapisów.

Więcej informacji: TUTAJ